ВЫНІКІ «ШКОЛЬНАГА ТЭАТРА-19»

13 і 14 красавіка ў тэатральнай гасцёўні Нацыянальнага акадэмічнага драматычнага тэатра імя Якуба Коласа прайшлі сцэнічныя чытанні «Школьны тэатр-19».
Вось і вынікі конкурсу, дзе пануюць Мастацтва і Тэатр!

Галоўны прыз сцэнічных чытанняў «Школьны тэатр-19»
– узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8 за спектакль «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (кіраўнік Аляксандра Раманава)

I месца на сцэнічных чытаннях «Школьны тэатр-19»
– тэатральны калектыў СШ №21 за спектакль «Сувязь» – сцэнічны водгук на верш Рыгора Барадуліна «Мяккія рукі» (кіраўнік Настасся Чыстабаева)
–  тэатральны калектыў «Прэм’ера» гімназіі №1 за спектакль «Зіма 43…» – ленінградская фантазія на тэму блакаднага жыцця (кіраўнік Таццяна Быкава)

II месца на сцэнічных чытаннях «Школьны тэатр-19»
– аб’яднанне «Тэатр цудаў» Віцебскага гарадскога цэнтра дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі за спектакль «Мама, не плач» Ігара Івы (кіраўнік Канстанцін Ганчароў)
– тэатральны калектыў СШ №28 за спектакль «Кароткая песня» Васіля Быкава (кіраўнік Зоя Таранеўская)

III месца на сцэнічных чытаннях «Школьны тэатр-19»
– тэатральны калектыў «Пігмаліён» СШ №35 – за спектакль «Чалавек, які не нарадзіўся» Міхася Чарота (кіраўнік Лілія Пятрова)
– школьны беларускі тэатр «Фавор» СШ №10 за спектакль «З вялікага грому…» паводле п’есы Францішка Аляхновіча «Пан міністр» (кіраўнік Жаннэта Рамановіч)

Дыплом глядацкіх сімпатый
- Школьны беларускі тэатр «Фавор» СШ №10 за спектакль «З вялікага грому…» паводле п’есы Францішка Аляхновіча «Пан міністр» (кіраўнік Жаннэта Рамановіч)

Прыз Віцебскага аддзялення Беларускага саюза тэатральных дзеячаў
– тэатральны калектыў СШ №28 за спектакль «Кароткая песня» Васіля Быкава (кіраўнік Зоя Таранеўская)

Лепшая рэжысёрская работа
– Настасся Чыстабаева – спектакль «Сувязь», сцэнічны водгук на верш Рыгора Барадуліна «Мяккія рукі» тэатральнага калектыву СШ №21

Лепшая работа мастака-пастаноўшчыка
– Аляксандра Раманава – спектакль «Ідэальныя людзі» Узорнай тэатральнай студыі «Дарослыя дзеці» гімназіі №8
– Юлія Волкава – спектакль «Ідэальныя людзі» Узорнай тэатральнай студыі «Дарослыя дзеці» гімназіі №8

Лепшае музычнае афармленне
– спектакль «Мама, не плач» Ігара Івы аб’яднання «Тэатр цудаў» Віцебскага гарадскога цэнтра дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі (кіраўнік Канстанцін Ганчароў)

Лепшы спектакль для юнацтва
– спектакль «Зіма 43…», ленінградская фантазія на тэму блакаднага жыцця, тэатральнага калектыву «Прэм’ера» гімназіі №1 (кіраўнік Таццяна Быкава)

Лепшая жаночая роля
Вольга Шпакава – Зіна ў спектаклі «Кароткая песня» Васіля Быкава (СШ №28)
– Аляксандра Гусак – Лёс у спектаклі «Сувязь», сцэнічны водгук на верш Рыгора Барадуліна «Мяккія рукі» (СШ №21)

Лепшая мужчынская роля
– Вячаслаў Арцёменка – Філімон Пупкін у спектаклі «З вялікага грому...» паводле п’есы Францішка Аляхновіча «Пан міністр» (беларускі школьны тэатр «Фавор» СШ №10)
– Анатоль Сухаў – Хлопчык у спектаклі «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8)

Лепшая жаночая роля другога плану
– Дар’я Якаўлева – Каця ў спектаклі «Мама, не плач» Ігара Івы (аб’яднанне «Тэатр цудаў» (Віцебскага гарадскога цэнтра дадаковай адукацыі дзяцей і моладзі)
– Марыя Андрэева – Клоўн у спектаклі «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8)

Лепшая мужчынская роля другога плану
– Станіслаў Туркоўскі – Фокуснік ў спектаклі «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8)
– Станіслаў Галінскі – Андрэй Стрэмка, Поп у спектаклі «Чалавек, які не нарадзіўся» Міхася Чарота (школьны тэатр «Пігмаліён» СШ №35)

Яскравы дэбют:
– Карына Караткевіч – Малая ў спектаклі «Сувязь» – сцэнічны водгук на верш Рыгора Барадуліна «Мяккія рукі» (СШ №21)

Яскравае выкананне роляў:
– Аляксандр Казакоў – Фёдар у спектаклі «Кароткая песня» Васіля Быкава (СШ №28)
– Максім Цецераў – Старэйшы паліцэйскі ў спектаклі «Кароткая песня» Васіля Быкава (СШ №28)
– Ксенія Барадзіна – Кошка ў спектаклі «Зіма 43…» – ленінградская фантазія на тэму блакаднага жыцця (тэатральны калектыў «Прэм’ера» гімназія №1)
– Елізавета Атрашкевіч – маленькая Маша ў спектаклі «Зіма 43…» – ленінградская фантазія на тэму блакаднага жыцця (тэатральны калектыў «Прэм’ера» гімназія №1)
– Уладзіслаў Пліска – Баец Пецярымаў ў спектаклі «Зіма 43…» – ленінградская фантазія на тэму блакаднага жыцця (тэатральны калектыў «Прэм’ера» гімназія №1)
– Валерый Хруцкін – Язэп Дрозд у спектаклі «Чалавек, які не нарадзіўся» Міхася Чарота (школьны тэатр «Пігмаліён» СШ №35)
– Аляксандр Макаранка – Скакун у спектаклі «З вялікага грому…» паводле п’есы Францішка Аляхновіча «Пан міністр» (беларускі школьны тэатр «Фавор» СШ №10)
– Аляксей Радзецкі – Арцімон Кукіш у спектаклі «З вялікага грому…» паводле п’есы Францішка Аляхновіча «Пан міністр» (беларускі школьны тэатр «Фавор» СШ №10)
– Кацярына Піталенка – Марта ў спектаклі «З вялікага грому…» паводле п’есы Францішка Аляхновіча «Пан міністр» (беларускі школьны тэатр «Фавор» СШ №10)
– Вікторыя Грэцкая – Сястра-багатырка ў спектаклі «Сувязь» – сцэнічны водгук на верш Рыгора Барадуліна «Мяккія рукі» (СШ №21)
– Вікторыя Краўчук – Сястра з дзецьмі ў спектаклі «Сувязь» – сцэнічны водгук на верш Рыгора Барадуліна «Мяккія рукі» (СШ №21)
– Наталля Хандобкіна – Лена ў спектаклі «Мама, не плач» Ігара Івы (аб’яднанне «Тэатр цудаў» Віцебскага гарадскога цэнтра дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі)
– Анастасія Радзько – Паветраная гімнастка ў спектаклі «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8)
– Уладзімір Іваненка – Асілак ў спектаклі «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8)
– Настасся Жлукценка – Мама ў спектаклі «Ідэальныя людзі» Аляксандры Раманавай (узорная тэатральная студыя «Дарослыя дзеці» гімназіі №8)

Добавить комментарий

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
Этот вопрос нужен что бы определить что вы не робот и придотвратить рассылку спама.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

             
             

      

X
Укажите ваше имя на сайте Нацыянальны акадэмічны драматычны тэатр імя Якуба Коласа.
Укажите пароль, соответствующий вашему имени пользователя.
Загрузка